Foto: Pixabay

V loňském roce zaznamenaly kryptoměny velký nárůst a zmnohonásobily svou hodnotu. Hned na počátku loňského roku zvedl hodnotu Bitcoinu Elon Musk svými příspěvky na Twitteru. Dalšími faktory, které se postaraly o růst hodnoty Bitcoinu bylo přijetí kryptoměn jakožto oficiálního platidla u velkých společností jako je PayPal, Visa či Tesla.

Právě společnost PayPal chce rozšířit své podnikání v oblasti kryptoměn a mimo možnosti obchodování pro všechny uživatele nabídne i vlastní stablecoin. Jose Fernandez da Ponte, který má na starosti kryptoměny ve společnosti PayPal, potvrdil, že PayPal zkoumá možnosti stablecoinu. Zároveň potvrdil, že společnost bude v budoucnu spolupracovat s tamními regulátory ohledně možnosti dalšího pokroku v této otázce.

Foto: Pixabay

Jeden z vývojářů, Steve Moser, dokonce objevil i kódy a obrázky pro „Paypal Coin“ v aplikaci společnosti. Podle dostupných informací by měl být PayPal Coin kryt americkým dolarem. Na druhou stranu uvedl mluvčí společnosti PayPal, že zbytky objeveného kódu a logo je pouze pozůstatkem z interního hackathonu.

Stablecoin je kryptoměna, která je přímo navázána a je krytá konkrétní klasickou měnou. Jedná se sice o digitální měnu, ale je o mnoho stabilnější než třeba Bitcoin. Tento typ kryptoměny chtěla spustit i společnost Facebook (nyní Meta) s názvem Libra. Později byla přejmenována na Diem. Díky tlaku ze strany regulátorů však ke spuštění této kryptoměny nikdy nedošlo a místo toho byla spuštěna kryptoměnová peněženka Novi se stablecoinem Pax Dollar.

Zdroj: finance.yahoo.com (odkaz)