Instagram zavádí velké změny, které uvítá každý. Nezůstane kámen na kameni

Sociální síť Instagram byla v minulosti podobná spíše Facebooku, ale od té doby, co zavedla krátká videa Reels po vzoru TikToku, se její záběr rozrostl. Vývojáři této sítě proto připravují hned několik novinek, které zásadním způsobem změní současnou podobu i vzhled jednotlivých profilů.

Foto: Pixabay

V poslední době je hned několik sociálních sítí, které se drží na předních příčkách v žebříčku popularity. Tyto sociální sítě se pak neustále předhánějí novinkami a dalšími funkcemi, kterými chtějí přilákat a udržet nové i stávající uživatele. Mezi ně bez pochyby patří i sociální síť Instagram, která právě teď v rámci beta testování zkouší další novinku.

Uživatelé budou totiž mí možnost seřadit příspěvky na svých profilech podle toho, jak sami chtějí a nikoliv chronologicky. Podle vyjádření mluvčího sociální sítě by to mělo umožnit uživatelům lépe přizpůsobit zobrazování jejich profilu pro cílovou skupinu návštěvníků. Již v minulosti uvedl šéf Instagramu, Adam Mosseri, že zvažují možnost připnutí konkrétního příspěvku na začátek profilové stránky.

Foto: Pixabay

Obdobnou možnost již před nějakou dobou zavedla konkurenční sociální síť Twitter v podobě pinned tweetu. V tuto chvíli však není zcela jasné, zda plánují na Instagramu zavést novinky postupně nebo zda je uvedou najednou. Jisté je jen to, že se budeme moci v budoucnu na tyto novinky těšit a budeme také řadit příspěvky podle toho, jak chceme.

Po úspěchu TikToku a jeho krátkých videí zavedl Instagram obdobu v podobě tzv. Reels. Nutno podotknout, že dobře udělal, protože tyto videa teď tvoří většinu jeho obsahu a bez nich by jistě zaznamenal Instagram velký odliv uživatelů. Ostatně krátká videa představilo i YouTube v podobě YouTube Shorts. Adam Mosseri dokonce naznačil, že vývojový tým Instagramu se chce v budoucím čase na tyto krátká videa zaměřit a představit několik dalších funkcí.

Zdroj: TN.Nova.cz (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV