Foto: Pixabay

Při výběru automobilu si kupující může vybrat i řadu Connected Services, která obsahuje i službu Remote Connect. Právě služba Remote Connect umožňuje nastartovat vůz na dálku pomocí přívěsku na klíčích. Celá služba je však velice matoucí, protože na samém počátku je zkušební verze, jejíž délka se odvíjí od toho, jaký balíček Audio si zvolíte.

Zároveň je nutné zmínit, že jen některé modely podporují balíčky Audio Plus a Audio Premium, se kterými je právě nabízena i bezplatná zkušební verze Remote Connect. Jinými slovy je funkce dálkového startování úzce svázána s audio paketem, kterým je vybaven daný model. Doposud se o této službě mluvilo jak o „potencionálně zavádějící informaci“, ale mluvčí automobilky potvrdil magazínu The Drive, že se tato informace zakládá na pravdě a uživatelé budou muset platit paušál za nastartování vozu. Cena bude buď 8 $ za měsíc nebo 80 $ za rok.

Podle oficiálních webových stránek společnosti Toyota, resp. služby Remote Connect, by nastartování vozů Toyota mělo být možné také pomocí chytrých hodinek, chytrého telefonu či zařízení pro chytrou domácnost. Placené služby tohoto typu se většinou objevují u luxusních automobilů.

V roce 2018 jsme mohli vidět, jak automobilka BMW přiměla řidiče platit roční předplatné za Apple Car Play. Předplatné za prémiové služby pak nabízí i další luxusní automobilka Porsche. Toyota je však první známá automobilka, která si bude účtovat poplatek za nastartování vozu.

Zdroj: The Verge.com (odkaz)