Foto: Pixabay

Stalo se to v americké Filadeflii manželskému páru Ketingu Sherry a jeho manželce Yiran. Oba manželé byli na cestě se svým tříletým synem do školky. Yiran bohužel praskla plodová voda a kvůli husté dopravě a kolonám bylo více než jisté, že do porodnice se to nestihne.

Tento adrenalinový zážitek se odehrál již v září tohoto roku, ale teprve nyní ho manželé i se všemi okolnostmi zveřejnili. Oba manželé byli na cestě do porodnice. Když byli zhruba 20 minut od ní, ale místo plynulé silnice bylo parkoviště, zapnul muž autopilota a rozhodl se být své manželce spíše oporou.

Jednou rukou držel a podpíral manželku, ale dle jeho slov raději druhou ruku měl volnou a připravenou na volantu. Oba se prý snažili hlavně zhluboka dýchat a jednotně hypnotizovali čas dojezdu na navigaci v autě.

Yiran byla v rozpacích, protože nevěděla, jestli má spíše tlačit nebo se snažit to zadržet. Poté již byly kontrakce tak velké, že to nešlo zadržet, a proto začala tlačit. Zdravá holčička přišla na svět jen pár minut před porodnicí. Po příjezdu do nemocnice musely zdravotní sestry ještě odstřihnout pupeční šňůru.

Při výběru jména rodiče váhali, zda ji nepojmenují po automobilce Tesla jménem Tess. Nakonec se však rozhodli zvolit jméno Maeve Lily. Otec nově narozené holčičky pak vzkázal inženýrům automobilky Tesla pochvalu za „brilantní design Autopilota“, díky kterému vlastně mohl sám být nápomocen ženě při porodu.

Zdroj: Novinky.cz (odkaz)