Kdo se zabývá bezpečností nejvíce na světě a koho označil Elon Musk?

Elon Musk v rozhovoru pro Financial Times uvedl, že sebe považuje za ředitele, který se nejvíce na světě zajímá o bezpečnost. Dospěl k tomu zřejmě poté, co byl jmenovaný osobností roku 2021.

Foto: Pixabay

Na světě existuje mnoho obchodních společností a díky tomu i mnoho ředitelů. Elon Musk však prohlásil, že dle jeho mínění se žádný jiný generální ředitel nevěnuje více bezpečnosti než právě on. Toto Muskovo prohlášení možná souvisí s tím, že ho nedávno časopis Financial Times ocenil jako osobnost roku 2021.

Elon dále v rozhovoru pro Financial Times prohlásil, že neuváděl v omyl ani nehazardoval s bezpečností majitelů vozů Tesla v případě asistenčního softwaru pro Autopilota. Dále uvedl, že jeho vozy Tesla obsahují velice jednoduchý a podrobný manuál a jeho rakety od společnosti SpaceX využívá NASA pro vysílání vlastních astronautů do vesmíru. To podle něj stvrzuje, že se zaměřuje na bezpečnost.

Nemyslím si, že na této planetě existuje generální ředitel, který by se staral o bezpečnost více než já.

Muskova společnost SpaceX byla v minulosti často využívána společností NASA s tím, že asi největší zakázku dostala na lunární modul, který byl i předmětem několika soudních sporů s Jeffem Bezosem. V případě raket a technologií SpaceX nikdy nebyl příliš velký problém uvěřit v dodržování bezpečnosti.

V minulosti se však objevily pochyby ohledně bezpečnosti vozů Tesla, které se podílely na celá řadě dopravních nehod. Bezpečnost těchto vozů dokonce začal v srpnu prověřovat Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA). Podle nálezu i podle názoru zákonodárců se řidiči domnívají, že jejich automobily jsou autonomní.

Zdroj: BusinessInsider.com (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV