Foto: Pixabay

Elon Musk je stále ještě nejbohatší muž na světě a je známý především pro své extrémně nereálné cíle, které však postupně uskutečňuje. Nedávno překvapil svět tím, že prodal všechny svoje nemovitosti a rozhodl se veškeré peníz investovat do vybudování lidské kolonie na Marsu.

Prozatím bydlí v pronajaté stavební buňce v areálu Boca Chica, který patří jeho společnosti SpaceX a je využíván jako kosmodrom. Nyní přišel s dalším neuvěřitelným plánem – na svém účtu na Twitteru uvažuje, že by se vzdal všech svých funkcí ve všech společnostech a živil se pouze jako influencer „na plný úvazek“.

Foto: Pixabay

V tuto chvíli však není jasné, zda to Elon myslel vážně nebo zda šlo o žert. Pracovat jako ředitel v několika společnostech zároveň může být skutečně únavné, a proto není divu, že uvažuje o změně zaměstnání. Koneckonců akcie v těchto společnostech mu zůstanou i nadále.

Musk se také vyjádřil pro agenturu Reuters, že by bylo heuké mít trochu více volnéhe času, než jen pracovat ve dne v noci od chvíle, kdy se vzbudí až do chvíle, kdy jde spát, sedm dní v týdnu. Sám pak definoval svůj životní styl jako „záhul“.

Zdroj: Reuters.com (odkaz)