Reproduktor LAMAX rozjede každou party a nezkazí žádnou srandu

Je léto a každý se těší na čas strávený u bazénu, u moře, u vody nebo někde na grilovačce. Zkrátka si chceme všichni léto pořádně užít a ke každé zábavě rozhodně patří dobrá hudba. Pohodu a dobrou náladu vám pomůže nastolit i přenosný bezdrátový reproduktor LAMAX Sentinel2, který nám přišel do redakce k testování.

Foto: Pixabay

Na první pohled se jedná o roztomilého malého parťáka, o kterém trochu pochybujete, zda ho vůbec uslyšíte. Veškeré obavy jsou však zbytečné, protože LAMAX Sentinel2 má v sobě zabudovanou tak výkonnou technologii, která by přehlušila i zbíječku. Balení je poměrně úsporné a obsahuje mimo samotného reproduktoru i návody v několika jazycích, napájecí kabel USB-C a propojovací kabel. Právě přítomnost propojovacího kabelu nás velice příjemně překvapila, protože vám v případě, že druhé zařízení nemá bluetooth, připojit k němu reproduktor.

PROVEDENÍ

Jeho provedení je skutečně bytelné a robustní, takže se nemusíte bát vzít ho s sebou k vodě, na sníh a dokonce i do zaprášené dílny. Celé tělo reproduktoru je pak pogumováno a tlačítka samotná chrání také guma. Reproduktor je 62 mm vysoký a 186 mm dlouhý a díky chytrému obdélníkovému tvaru drží stabilitu za každých okolností. Jedinou nevýhodou tohoto pogumovaného povrchu je fakt, že na sebe rád váže nejrůznější nečistoty. I přes malé rozměry váží reproduktor LAMAX 525gramů. Důvodem je velkokapacitní baterie, která pojme až 3 600 mAh.

VZHLED

Na horní straně pak jsou umístěna velice prakticky ovládací tlačítka a dvě malé diody, které nám signalizují zapnutí či nabití reproduktoru. Z nabídky tlačítek tu pak najdeme klasickou sestavu na zapnutí/vypnutí, hlasitost, přepínání písniček a pause/play. Navíc je zde pouze tlačítko pro přepnutí mezi SD kartou, Bluetooth a audio kabelem. Vzhledem ke gumovému povrchu však musíte na tlačítka trochu více zatlačit.

Zepředu i zezadu pak je umístěn mřížkovaný průchod reproduktoru. Velice elegantním doplňkem je pak výlisek loga LAMAX na přední straně. Na pravé straně je ne úplně pohodlně vyřešené poutko, ale jde spíše o trochu trpělivosti než problém. Na opačné straně pak najdeme gumovou záslepku ukrývající slot pro microSD kartu, USB-C a 3,5mm jack. Musíme pochválit, že záslepka drží na místě velice pevně a nevypadává. Výrobce udává, že tento reproduktor má certifikaci IP67 a pod vodou by měl vydržet až 30 minut. I když jsme se trochu obávali právě kvůli záslepce, nakonec jsme to vyzkoušeli a LAMAX obstál s přehledem a veškeré sloty zůstaly naprosto suché.

KONEKTIVITA

Nejjednodušeji se reproduktor připojí pomocí Bluetooth 5.0 a první spárování zvládnete za pár vteřin. Výborný je i dosah, který činí cca 20 metrů. Velice rychlé a pohodlné jsou i další možnosti připojení, jako je 3,5mm jack nebo microSD karta. Po zapnutí reproduktoru se ozve uvítací znělka a do zhruba 5 vteřin můžete začít poslouchat. Dalším příjemným překvapením je zabudovaný mikrofon, který umožňuje vyřídit si hovor i během poslouchání hudby bez nutnosti odpojovat ho.

VÝDRŽ

Dle technické specifikace má LAMAX Sentinel2 vydržet až 24 hodin. Bohužel se nám nepodařilo zjistit, jaká je skutečná výdrž, protože jsme po dobu 4 dnů na 7 hodin měli zapnutý tento reproduktor jako podtext při práci a doposud kontrolka nehlásí vybití. Nabíjení na 100% kapacity pak trvá tři hodiny, což je velice pozitivní.

ZVUK

Reproduktor LAMAX Sentinel2 je vytvořen tak, aby byl vždy hvězdou každého večírku a k tomuto účelu dostal do vínku dva výkonné reproduktory s výkonem 20W. Z našeho pohledu bychom trochu více přidali basové složky, ale znovu opakuji, není to nic závratného. Pokud si navíc chcete užít luxus domácího kina, můžete si pořídit i druhý reproduktor LAMAX a díky funkci True Wireless Stereo (TSW) si je můžete zapojit jako stereo reproduktory.

ZÁVĚR

LAMAX Sentinel2 nás jednoznačně velice mile překvapil. Za dobrou cenovku nám nabídne velice kvalitní zvuk, voděodolnost, kompaktní rozměry a zároveň dlouhou výdrž baterie. Nákup tohoto reproduktoru můžeme každopádně doporučit. Je téměř jisté, že vás tento produkt určitě nezklame, ať ho vezmete kamkoliv.

Zdroj:  LAMAX (odkaz)

POZITIVA:

  • poměr ceny a výkonu

  • výdrž baterie

  • elegantní design

  • odolnost IP67

  • praktické provedení

NEGATIVA:

  • průměrné basy

  • tlačítka se hůře tisknou

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV