Přichází historicky nejtenčí 5G telefon – neuhádnete, od koho pochází

Mobilní síť 5G sice ještě není na našem trhu rozšířená, ale je to jenom otázka času. Jednou ze společností, která se rozhodla vyjít 5G naproti je Realme. Ta přišla nedávno na náš trh a způsobila poměrně značný poprask, kdy zaútočila na přední příčky popularity. Nyní se snaží tato společnost získat pozici Flagship ve střední třídě a pošle na trh nový Realme 8 5G, který má být za studentskou cenu.

Foto: Pixabay

Realme 8 5G má být novou vlajkovou lodí v kategorii střední třídy zaměřenou převážně na mladou generaci. Na našem trhu bude dostupná v barvách ultrasonická černá a ultrasonická modrá. 5G je prostorově náročnější než u 4G telefon myšleno z pohledu hardwarového vybavení – jen anténa má o 200% větší rozměry než 4G. Tloušťka telefonu se i přes to podařila stáhnout až na 8,5 mm.

Díky této tloušťce je to nejtenčí mobilní telefon s 5G technologií vůbec. Je zde Full HD+ displej se 600 nity a 90 Hz. Díky 600 nitům je dobře čitelný i na přímém slunci. Co se týče procesoru, je zde Dimensity 700 5G vyrobený 7nm procesem. Je o 30% efektivnější z pohledu využití energie než procesory vyráběné 8nm.

Jedná se o osmijádrový procesor s 2,2 GHz taktovací frekvencí. O grafiku se zde stará procesor ARM-Mali G57. Realme pak integroval navíc tzv. Smart 5G technologie, kdy telefon sám přepíná k 4G a 5G, čímž docílí o 30% nižší spotřeby. Nově se zde objeví i tzv. „super úsporný režim“, díky kterému se dostanete na 5%, což stačí na 2h telefonování, 34h v pohotovostním režimu či 6h přehrávání hudby.

Při plném nabití jinak vydrží 529 hodin v hotovostním režimu či 31 hodin telefonování. Přesuneme se k fotoaparátu, který má 48 MP s integrovaným nočním režimem a dokáže fotit na makro od 4 cm. Selfie fotoaparát pak má 16 MP doplněný o umělou inteligenci na zkrášlení pleti a obličeje.

Čtečka otisků prstů pak není integrována do displeje, ale je poměrně nešikovně na boku. Paměť telefonu si můžete rozšířit až o 1TB a navíc k paměťové kartě můžete vložit až 2 SIM karty. Vývojáři navíc doplnili paměť o DRE technologii, která dokáže zefektivnit využívání pamětí. Ze softwarového hlediska budete spokojeni, je zde čistý Android 11 doplněný o Realme UI 2.0, který nemá žádné zbytečné věci ani aplikace. Podle oficiální zprávy z tiskové konference Realme je navíc strategií společnosti neprodlužovat prodej stávající Realme 7 5G. Chce zkrátka jen doprodat vše, co je v distribuční síti.

Zdroj: Tisková zpráva společnosti Realme

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV