Elon přestavěl Cybertruck na karavan – cenu snížil pod milion korun

Tesla, respektive Elon Musk, představil nedávno Cybertruck, což je futuristický elektromobil. Nově se však rozhodl přidat obytnou nástavbu a s cenou se dostal pod milion korun.

Foto: Pixabay

Elon Musk před nějakou dobou představil v rámci své automobilky Tesla svůj futuristický elektromobil Cybertruck, který si vysloužil i kritiku pro svůj vzhled. Tesla se však nenechala odradit a již nyní představila i nové modely. Připravuje například Cybertruck ve verzi obytného pick-upu. Nový pick-up je velice kompaktní, variabilní a poměrně chytře integroval přepravní kapacity vozu.

Nejrůznější fanoušci Tesly sice vymýšlejí všemožné varianty a praktické doplňky. Nutno podotknout, že se jedná jen o prototyp a ne o skutečný prodejní model. Ten se může v mnoha ohledech lišit. Žádný z nápadů však zřejmě nepřekoná projekt CyberLandr, neboli plnohodnotné obytné nástavbě.

Výjimečné je to, že se celá nástavba dokáže složit do zadní části Cybertrucku tak, že jeho jedinečný design není narušen. Při rozložení pak dostanete k dispozici velice variabilní interiér, ze kterého může být třeba kuchyň s jídelním stolem nebo kancelář s dvěma křesly a pracovním stolkem či ložnici pro dvě osoby s 32“ televizí.

Je pak k nevíře, že se do této nástavby vejde i sociální zařízení, sprcha, vyhřívaná podlaha a solární panely. Oproti běžným Teslám také překvapí i cena, která je pouhých 870 tisíc korun. Tato cena je i konkurenceschopná oproti běžným karavanům. Co se však ve finále objeví na prodejnách je v tuto chvíli ještě záhadou.

Zdroj: Insideevs.com (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV