Zdroj: Pixabay.com (odkaz)

Díky jeho vyhledávacím schopnostem si firmy mohou vytvářet vlastní digitální měnu, a tím tak šetřit výrobní náklady na výrobu a tisk měny centralizované. Zároveň také označil některé měny regulované státy za neudržitelné a s možností „zhroucení se“. Vyslovil také hypotézu, podle které se budou vlády jednotlivých zemí více soustředit na virtuální měny.

Poté, co budou vývoj kryptoměn sledovat, začnou prodávat část svých zlatých rezerv a procenta ze zisků z prodeje budou investovat do Bitcoinu či Etherea. Podle Cubana jsou bitcoinové investice založené na algoritmickém nedostatku, a také z velké části na důvěře. Jsou také hrozbou pro bankovní systém. Výhodnější než Bitcoin, je ale Ethereum.

Ethereum tedy Cuban podporuje více než Bitcoin. Je to také ve spojitosti s oblibou, k již zmíněnému decentralizovanému financování. Díky tzv. „Chytrým smlouvám“, které poskytuje Blockchain se tato platforma pohybuje ve stínu začátků internetu, který známe dnes, který nahrazuje tradiční finanční služby právě ve spojitosti s kryptoměnou.

odkaz: Decrypt.co (odkaz)