V pražském metru bude hlídat eskalátory umělá inteligence

Praha, resp. její dopravní podnik, chce dbát více o funkčnost svých eskalátorů a rozhodl se proto nasadit umělou inteligenci, která bude nepřetržitě pomocí snímačů zvuku zachycovat a vyhodnocovat činnost eskalátorů. V případě poruchy tak bude oprava zajištěna dříve.

Zdroj: Pixabay.com (odkaz)

Snad každý někdy jel pražským metrem a při vstupu na nástupiště jistě ocenil i eskalátory, které s sebou nesou typický odér. Ne vždy ale eskalátory fungují a občas se stane, že člověk je vystaven krutému osudu vyjít si schody po svých. Nově se proto Dopravní podnik hlavního města Prahy rozhodl, že na vybraných a nejvíce frekventovaných jedadvacet eskalátorů nasadí neuronovou síť.

Tuto umělou inteligenci pro eskalátory by měla dodat česká společnost Neuron Soundware. Tato neuronová síť bude hlídat veškeré poruchy eskalátorů či jakékoliv defekty a nahlašovat to na centrálu. Princip fungování této sítě je jednoduchý – síť má naučený typický zvuk eskalátorů a ruch od lidí, veškeré další neznámé zvuky pak svědčí o nějaké nehodě.

“Toto řešení pomůže Dopravnímu podniku hlavního města Prahy se v rámci inspekce a kontrol zaměřit na konkrétní zařízení (nebo jeho části) a sledovat lépe jejich míru opotřebení a včas vyměnit či opravit vadnou část, která by mohla vést k zastavení eskalátorů a jejich výpadku.”

Na vybraných eskalátorech bude dohromady nasazeno 189 senzorů, které budou umístěny nejen na eskalátorech, ale i v blízkosti různých zařízení, kde je pro člověka obtížný přístup. Eskalátory tak budou nově pod nepřetržitou kontrolou.

Zdroj: Lupa.cz (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV