Rodina platila 4 roky pouze Bitcoinem, procestovala přitom 40 zemí

Ohledně kryptoměn panuje neustále spousta spekulací týkající se především její stability. Jedna rodina se však rozhodla, že světu ukáže opak a že několik let bude žít čistě jenom z Bitcoinu. Během čtyřech let díky tomu procestovali 40 zemí.

Zdroj: Pixabay (odkaz)

Po čtyři roky se rodina živila pouze bitcoiny. Poté, co se zbavila všech svých aktiv, od  důchodových účtů a aut až po oblečení a hračky, vsadili všechno na volatilní kryptoměnu, když v roce 2017 hodnota Bitcoinu činila 900$. Také složili slib, že už nikdy nic nezaplatí fiat(státní) měnou.

Od roku 2017, kdy se Taihuttusovi zapojili do bitcoinového životního stylu, cestovali do čtyřiceti zemí. Hromadné přijetí kryptoměn v posledních několika letech usnadnilo rodině obchodovat pouze v bitcoinech, ale aby to zvládli, museli být kreativní. Díky kombinaci směny, vyjednávání, bitcoinových debetních karet a přesvědčování prodejců, aby kryptoměnu přijali, se rodině podařilo překonat většinu Evropy, Asie a Oceánie.

Říkají ale, že na planetě jsou dvě místa, kde můžete bitcoinem zaplatit doslova za všechno: slovinské hlavní město Lublaň a malá italská vesnice Rovereto. „Podle mého názoru může každá země, kterékoli město na světě, mít stejné přijetí bitcoinů jako úložiště hodnoty, platby, nebo peer-to-peer hotovosti,“ vysvětlil otec rodiny Taihuttu. „To je to, co nás stále vede k poznávání světa.“

Cena bitcoinů dosáhla v pondělí historického maxima, když se vyšvihla nad 20 000 $, a někteří analytici tvrdí, že kryptoměna má stále ještě velký prostor pro růst. Dokonce i Taihuttu, který strávil téměř půl desetiletí používáním bitcoinů jako svého jediného měnového prostředku, věří, že role kryptoměn se zásadně mění.“Věřím, že bitcoiny se pomalu stávají uchovatelem hodnoty,“ vysvětlil Taihuttu. „Vnímáme bitcoiny jako cihlu digitálního zlata, která uchovává hodnotu a někdy její hodnotu ohromně zvyšuje, ale můžete si ji také vzít do obchodu a platit s ní.“

Zdroj: CNBC.com (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV