Zdroj: Pixabay (odkaz)

Bitcoin nebo spíše kryptoměny obecně jsou nevyzpytatelné jako podzimní počasí. Na počátku roku byla hodnota Bitcoinu poměrně nízko a během roku přišlo hned několik poměrně různorodých předpovědí dalšího vývoje od těch apokalyptických až po ty naprosto neuvěřitelné.

Nyní však hodnota Bitcoinu přesáhla historickou a magickou hodnotu 20 tisíc dolarů (v přepočtu asi 430 tisíc korun). Podle oficiálních statistik tak hodnota Bitcoinu narostla jen za tento rok o neuvěřitelných 180 procent. Důvodem prý je neobvykle velký zájem ze strany nadnárodních společností, jako je třeba PayPal, i ze strany celých států, kteří se rozhodli využít Bitcoin jako univerzální mezinárodní platidlo.

Hodnota Bitcoinu byla dnes o půlnoci 21 359 dolarů, což je naprosto nevídaný a historický úspěch. Mnoho expertů na kryptoměny doufá, že se Bitcoin jednou stane naprosto běžnou součástí platebních systémů, respektive že bude naprosto běžným platebním prostředkem.

Jedna z velkých investičních firem z Wall Streetu, Guggenheim Partners, se rozhodla podpořit Bitcoin investicí ve výši půl miliardy amerických dolarů. V tuto chvíli se jen spekuluje, zda se bude opakovat situace z přelomu let 2017 a 2018, kdy Bitcoin raketově vystřelil k 20 tisícům dolarů během jednoho měsíce, ale stejně rychle také spadla. Zda po novém roce nastane propad a jak se v konečném důsledku projeví následky pandemie koronaviru je v tuto chvíli jen velká neznámá.

Zdroj: TechCrunch.com (odkaz)