Organizované gangy přepadají kamiony s Playstation 5 ve stylu GTA

PlayStation 5 od Sony je historicky nejprodávanější konzolí, a právě proto se v předvánoční době velice rychle vyprodal a nyní je celosvětově nedostupný. To podnítilo organizované skupiny, aby ve stylu známé hry GTA přepadali kamiony převážející zásoby PS5.

Zdroj: Pixabay (odkaz)

Nyní se ve Velké Británii musejí vypořádat s poměrně originálním problémem v podobě organizovaných gangů, které se zaměřili na přepadávání kamionů přepravujících silně nedostatkovou a celosvětově vyprodanou konzoli PS5. Mimo konzole PS5 také nepohrdnou ani jiným luxusním zbožím.

V praxi pak takové přepadení vypadá jako z amerického akčního filmu nebo jako ze známě hry GTA. Gangsteři si vyhlédnou osamělý kamion s luxusním zbožím, svými automobily ho obklíčí ze všech stran. Následně si pak otevřou zadní vrata do nákladového prostoru kamionu a zboží přehází do svých aut.

Minulý mělo podle policejních záznamů dojít k přepadení kamionu převážející produkty a zařízení od společnosti Apple v celkové hodnotě pět milionů liber (v přepočtu 145 milionů korun). V tuto chvíli začínají mít strach i další řidiči kamionů, kteří samozřejmě nemají žádný bezpečnostní výcvik a navíc prakticky vždy dochází k přepadení v přesile, takže by ani výcvik nepomohl, leda by se mezi řidiči skrýval Chuck Norris.

Problém je podle expertů pravděpodobný únik informací o nákladech i o poloze jednotlivých kamionů, protože tyto přepadení nelze provést jen tak náhodným tipováním. Celý případem se bude i nadále zabývat policie a výsledky svého pátrání ozřejmí, co dostane pachatele i celou organizovanou skupinu.

Zdroj: The Times.co.uk (odkaz)

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV