Bitcoin je na horské dráze, překonal historické maximu a míří opět ke dnu

Bitcoin se v minulých dnech nejprve nápadně přibližoval ke svému historickému maximu, ale následně se propadl o 3 500 dolarů. Včera se však cena opět zvýšila, a to nejméně o deset procent, což katapultovalo cenu Bitcoinu na 19 800 dolarů.

Zdroj: Pixabay

Bitcoin tak překonal o zhruba dvacet dolarů svůj rekord z prosince 2017. Tato špička trvala však jen pár minut, protože vzápětí opět spadl na hranici 19 tisíc dolarů. I tak je nutné potvrdit, že rozdíl v kurzu za uplynulý měsíc je šest tisíc dolarů.

Podle hlavního stratéga investiční společnosti Miller Tabak & Co měl údajně Bitcoin posílit až na 22 tisíc dolarů. Současný stav však prý naznačuje, že se můžeme těšit na vydatný pád. Obdobný pád jsme mohli vidět i ve zmiňovaném roce 2017, kdy hodnota spadla o více než 14 tisíc dolarů.

Roli v současném růstu hrají bez pochyby i investice od firem typu Square nebo MicroStrategy, které si vzali Bitcoin jako jakousi pojistku proti inflaci. Pravdou je, že inflace nekolísá tak, jako cena Bitcoinu. Jak se bude Bitcoin vyvíjet do budoucna je jako obvykle nejisté.

Zdroj: Coindesk.com

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV