Windows 10 mají zásadní bezpečnostní problém, na opravu si počkáme ještě týden

Vývojáři a bezpečnostní experti v Googlu upozornili na chyby, které se nacházejí jak v jejich prohlížeči Chrome, tak i operačním systému Windows. Chyby jsou tak vážné, že je Microsoft nedokázal opravit ani za týden a slíbil, že záplata přijde až 10. listopadu.

Zdroj: Pixabay

Bezpečnostní experti bijí na poplach, protože objevili dvě velice závažné chyby nebo spíše bod zranitelnosti. Jeden se nachází v systému Windows a druhý pak v populární prohlížeči Google Chrome. V tuto chvíli vydal bezpečnostní záplatu pouze Google. Chyba umožňovala útočníkům spouštět škodlivý a nežádoucí kód v prohlížeči.

V případě Windows je záplata prozatím v nedohlednu. Chyba se při tom táhne bez povšimnutí od Windows 7 až do Windows 10. Chyba v operačním systému Windows jednoduše umožňuje útočníkům spouštět škodlivý kód i v rámci operačního systému. V praxi tak mohl škodlivý kód získávat stále více a více oprávnění. Bezpečnostní experti od společnosti Google upozornili na tuto chybu vývojáře od Microsoftu s tím, že mají jeden týden na vyřešení problému.

Vzhledem k tomu, že tento termín nebyl dodržen, zveřejnil Google na svém Twitteru informace o chybě. Microsoft však potvrdil, že na vyřešení celého problému velice intenzivně pracuje a oficiální patch by měl snad vyjít 10. listopadu. Velice se však doporučuje být obezřetný a jakoukoliv podezřelou aktivitu ihned zkontrolovat antivirem. Samozřejmé je také si aktualizovat 10. listopadu svůj operační systém.

Zdroj: ZDNet.com

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV