V Utahu byl nalezen záhadný monolit, jeho původ je neznámý

Minulý týden našla skupina biologů v Americkém Utahu(v národním parku Red Rock Country) 3.6 metrů vysoký kovový monolit ve tvaru kvádru. Tehdy varovali svět, aby se k němu nikdo nepřibližoval. To samozřejmě stačilo k tomu, aby si lidé začali domýšlet nejrůznější sci-fi příběhy. Obrázek se poprvé objevil na instagramu a na stránkách oddělení veřejné bezpečnosti(DPS) a to 23. listopadu.

Zdroj: Pixabay

DPS se vyhli tomu, aby řekli přesně, kde se monolit nachází. „Je ve velmi odlehlé oblasti a pokud by se jednotlivci pokusili tuto oblast navštívit, existuje značná možnost, že by mohli uváznout a vyžadovat záchranu,“ napsali. Ale zatímco monolit zůstává nevysvětlenou záhadou, jeho umístění se změnilo takřka v lekci o tom, jak najít téměř cokoli online, včetně záhadné kovové sochy.

Našla se spousta lidí která ihned začala monolit stopovat na mapách Google Earth. Tím se ukázalo, že monolit musel byt umístěn někdy mezi lety 2015 a 2016. To vyvolalo další diskuze o tom, jak mohl monolit zůstat tak dlouho bez povšimnutí, když se nachází méně než kilometr a půl od cesty. Mluvčí DPS však spekuloval pro The New York Times, že by tam mohl být i déle. Řekl novinám, že „z toho co víme je zde monolit od 40. a 50. let“.

Monolit nyní zažívá srovnání například s filmem Stanleyho Kubricka z roku 1968 „2001: Vesmírná odysea“. Jiní žertují se jedná o pozůstatky z natáčení filmů, „Indiana Jones“, „Star Trek“ a „Mission Impossible“. Další teoretizovali, že jde o satelitní vysílač nebo směrovač Wi-Fi. Úředníci nyní však požadují jeho odstranění, protože „je nezákonné instalovat struktury nebo umění bez povolení na federálně spravované veřejné pozemky, bez ohledu na to, z jaké planety jste,“ uvádí se v prohlášení.

Zdroj: The Verge.com

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV
Follow Me