IT pro Tebe

Podle Elona Muska bude v roce 2050 na Marsu milion lidí

Elon Musk je známý svým velkým optimismem, co se týče jeho snů. Nyní veřejně oznámil na svém Twitteru, že do roku 2030 poletí člověk na Mars a do roku 2050 zde bude již kolonie více jak milionu lidí.

Zdroj: Twitter

Lidstvo se již pomalu připravuje na kolonizaci Marsu a za tímto účel již seriózní vědecké týmy vyvíjejí ten nejlepší možný způsob existence lidí na Marsu. S tím souvisí zajištění energie, vody, vzduchu, obydlí a spousty další nezbytností. Zatímco NASA chce smíchat tamní prach s vodou a pomocí robotických 3D tiskáren vytisknout městečko a teprve poté tam zaslat lidskou posádku.

Elon Musk však tuto ideu nesdílí a domnívá se, že nejlepší by byla výstavba skleněných kopulí. Tento světoznámý a ctižádostivý podnikatel dokonce založil svou společnost SpaceX za účelem, aby lidstvu umožnil stát se multiplanetárním druhem a rozšířil lidskou rasu na Mars.

Podle něj budou však muset lidé nejdříve žít v prozatímním ubytování než se vybuduje stálejší řešení právě v podobě skleněných kopulí. Na svém Twitteru také uvedl, že předpokládá, že se lidstvo do roku 2050 nejenže dostane na Mars, ale chce zde v té době mít již kolonii milionu lidí.

Zdroj: Independent

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV