Podle Elona Muska bude v roce 2050 na Marsu milion lidí

Elon Musk je známý svým velkým optimismem, co se týče jeho snů. Nyní veřejně oznámil na svém Twitteru, že do roku 2030 poletí člověk na Mars a do roku 2050 zde bude již kolonie více jak milionu lidí.

Zdroj: Pixabay

Lidstvo se již pomalu připravuje na kolonizaci Marsu a za tímto účel již seriózní vědecké týmy vyvíjejí ten nejlepší možný způsob existence lidí na Marsu. S tím souvisí zajištění energie, vody, vzduchu, obydlí a spousty další nezbytností. Zatímco NASA chce smíchat tamní prach s vodou a pomocí robotických 3D tiskáren vytisknout městečko a teprve poté tam zaslat lidskou posádku.

Elon Musk však tuto ideu nesdílí a domnívá se, že nejlepší by byla výstavba skleněných kopulí. Tento světoznámý a ctižádostivý podnikatel dokonce založil svou společnost SpaceX za účelem, aby lidstvu umožnil stát se multiplanetárním druhem a rozšířil lidskou rasu na Mars.

Morrer em Marte? O bilionário Elon Musk em 2017 deu uma declaração para lideres de governo, que quando ele moresse que se pudesse fosse em Marte de preferência. Elon quer povoar Marte com mais de 1 milhão de pessoas até 2050. Isso seria real possível Elon Musk? pic.twitter.com/3720LMXu81

— Astronomiaum? ? (@Astronomiaum) November 18, 2020

Podle něj budou však muset lidé nejdříve žít v prozatímním ubytování než se vybuduje stálejší řešení právě v podobě skleněných kopulí. Na svém Twitteru také uvedl, že předpokládá, že se lidstvo do roku 2050 nejenže dostane na Mars, ale chce zde v té době mít již kolonii milionu lidí.

Zdroj: Independent.co.uk

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV
Follow Me