Google potvrdil konec Wi-Fi a Bluetooth a zabudoval do Androida UWB

Společnost Google si je vědoma potenciálu, který v sobě skrývá technologie UWB a přiznává, že se jedná o budoucnost bezdrátových technologií. Proto také nechal vytvořit nové rozhraní API a zabudovat ho do Androidu, aby vývojáři mohli snadno vytvářet nové aplikace napříč zařízeními.

Zdroj: Pixabay

O tom, že UWB (ultra-wideband) je nová bezdrátová technologie, která má v budoucnu nahradit Wi-Fi a Bluetooth, jsme vás již informovali zde. Hlavní výhodou UWB je, že dokáže najednou přenést o mnoho více dat než Wi-Fi nebo Bluetooth. Navíc má větší dosah a o mnoho menší spotřebu. Všechny výhody tak jasně mluví o tom, že jednou nahradí UWB stávající bezdrátové připojení. Stane se tak bezpochyby nepostradatelnou součástí chytrých domácností.

Některé mobilní telefony již nyní podporují technologii UWB. Mezi ně patří Apple iPhone 11 nebo Samsung Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra. Nyní však přichází další zásadní milník v této oblasti. Společnost Google totiž do svého Android open source programu (AOSP) integrovala nové rozhraní API, které již počítá s technologií UWB pro všechny v budoucnu vyráběné telefony.

Jedná se o opravdu historický milník, protože tato API umožní všem vývojářům vyvinout aplikace s podporou UWB napříč různými zařízeními nezávisle na výrobci. Je však nutné podotknout, že toto API je stále ještě v počátcích svého vývoje. Nikdo ani v tuto chvíli neví, zda Google chystá toto API již pro Android 12. Je však více než jisté, že v budoucnu je změna z Wi-Fi a Bluetooth nevyhnutelná.

Zdroj: xda-developers.com

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV