Elon Musk chce jadernou hlavicí odstřelit póly Marsu, aby vznikla atmosféra

Elon Musk chce připravit Mars a terraformovat ho pro pobyt lidí. Z tohoto důvodu chce Musk odstřelovat póly Marsu jadernými zbraněmi, aby se odpařila voda a vytvořila základ atmosféry, který by alespoň částečně napodobil život na Zemi.

Zdroj: Pixabay

Pro lepší obyvatelnost je Musk zastáncem procesu terraformování, což v praxi znamená jadernými zbraněmi odstřelovat póly Marsu, aby se roztavily a tím vyvolaly oteplování a vznik atmosféry. Proces terraformace je však velice časově náročný a proto nemůžeme čekat, že bychom v tomto životě proces dokončili. Můžeme ho však započít pro budoucí generace.

Musk o myšlence terraformace uvažuje od roku 2014 a věří, že tímto způsobe můžeme z Marsu udělat planetu podobnou Zemi. V časopise Nature Astronomy však vyšla studie, která tvrdí, že terraformace Marsu současnými technologiemi není zkrátka možná.

I přesto však Elon Musk této myšlence věří natolik, že vyvíjí kosmickou loď Starship, která dokáže přepravit na Mars na jednou až 100 lidí. To by se podle plánů Elona Muska mělo odehrát již v roce 2030.

Zdroj: Independent.co.uk

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV