Borat odsoudil Zuckerberga, protože neodstraní účet jen pro výhružky smrti

Představitel známého Borata odsoudil Marka Zuckerberga za to , že nepovažuje za důvod k odstranění účtu to, že Bannon vyhrožuje stětím hlavy řediteli FBI.

Zdroj: Pixabay

Hvězda „Borata“, herec a komik Sacha Baron Cohen, se tento týden v úterý ostře vyjádřil na účet Marka Zuckerberga, ředitele a zakladatele Facebooku. Důvodem bylo jeho rozzuření nad tím, že se Facebook rozhodl nechat Steve Bannona, stratéga z Bílého Domu, dál působit na sociální síti, a to i přes to, že Steve Bannon oficiálně prohlásil, že ředitel Národního institutu na alergie a infekce Dr. Anthonyho Fauciho a ředitele FBI Christophera Wraye by měli být sťati.

Je to podle něj naprosto trestuhodné, protože podle něj tím Mark Zuckerberg potvrdil, že neudělá nic s lidmi, kteří na Facebooku veřejně vyhrožují vraždou a podněcují k násilí. Důvodem této reakce Steva Bannona byla skutečnost, že dva výše zmínění ředitelé nesouhlasili s prezidentem USA Donaldem Trumpem. Dodal proto, že by jejich sťaté hlavy napíchnul na kopí a to umístil na roh Bílého domu, jako varování pro další federální úředníky.

Bannon si také povzdech, že lituje, že není v Tudorovské Anglii, kde by mu to bylo umožněno. Sám pak svou teorii vystihl jednou větou: „Buď půjdeš s námi nebo jseš vyřízený!“ Na základě těchto vět, které se objevily jako komentář k video na Facebooku bylo toto video odstraněno. Při dotázání Marka Zuckerberga, zda hodlá zablokovat účet státního úředníka za tyto silná slova, odpověděl, že účet Bannonovi blokovat nebude.

Naproti tomu účet Steva Bannona na Twitteru byl již před nějakou dobou zablokován pro oslavování násilí. Chování Marka Zuckerberga je velice podivné a pravděpodobně se bude muset ještě obhájit přímo před americkým senátem. Je totiž silně neetické, nemorální a hlavně nepřípustné, aby veřejný vysoce postavený státní úředník zastával tyto názory a veřejně je ještě obhajoval.

Zdroj: Foxbusiness.com

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV