IT pro Tebe

Přišla vám SMS od MZCR? Nejde o spam, ale zoufalou výzvu k instalaci eRoušky.

Hlavní hygienička, Jarmila Rážová, požádala o pomoc tři mobilní operátory, aby rozeslali výzvu všem svým uživatelům, aby si stáhli aplikaci eRouška. Při takovém vysokém počtu nakažených již není možné efektivně trasovat každého z nakažených.

Zdroj: Pixabay

Před časem jsme vás informovali o tom, že Ministerstvo zdravotnictví vyzývá všechny občany ke stažení aplikace eRouška. Nově se rozhodla hlavní hygienička, Jarmila Rážová, požádat o spolupráci tři největší mobilní operátory na našem trhu o pomoc a ti počínaje včerejším dnem začnou všem svým uživatelům rozesílat SMS s prosbou o nainstalování aplikace eRouška do svých mobilních telefonů.

T-Mobile spolu s Vodafone pošlou následující znění: „Sdeleni MZCR: Prosime nainstalujte si na svuj chytry telefon aplikaci eRouska. Jak funguje a link na instalaci najdete zde www.erouska.cz. Aplikace Vas muze upozornit na setkani s COVID nakazenym. Dekuji. Jarmila Razova, hlavni hygienicka CR“. Společnost O2 se pak rozhodla do výzvy vložit navíc i odkaz k instalaci.

T-Mobile se navíc rozhodl, že všem svým zákazníkům, kteří pracují v nemocnicích nebo hygienických stanicích poskytne až do konce nouzového stavu neomezená mobilní data zadarmo. Aplikace eRouška je plně kompatibilní s OS Android od verze 6 a iOS od verze 13.5. Smyslem aplikace již není trasování lidí, ale anonymní upozornění, že jste se dostali do styku s pozitivně testovaným člověkem. Je nutné přiznat, že například pro zaměstnance infekčních oddělení se jedná o „zbytečnou“ věc již z logiky věci.

Zdroj: CNews

7 názorů na “Přišla vám SMS od MZCR? Nejde o spam, ale zoufalou výzvu k instalaci eRoušky.”

  1. Nevyžádaná reklama na produkt eRouška je vždy spamem ať si vláda říká co chce.

    Aplikace eRouška je na prd neboť nepokrývá nejohroženější skupinu tj. důchodce. Ti totiž nemají z 90 % chytré telefony, ale seniorské telefony s velkými tlačítky bez zbytečných cinkrlátek. Telefonování a SMS je maximum co většina zvládá a chce zvládat.

    Oznámit mi, že jsem se setkal s Covid pozitivním je mi naprd. Je to stejné jako zastřelenému oznámit, že jste jej zastřelili.

Diskuze