NASA nabízí na Halloween strašidelné zvuky vesmíru

NASA k oslavám Halloween připravila vlastní playlist na Soundcloudu se strašidelnými zvuky vesmíru. Veškeré zvuky musely být upraveny tak, aby byly slyšitelné v rámci lidského spektra.

Zdroj: Pixabay

Halloween je svátkem všeho strašidelného a stejně tak všech strašidelných zvuků. NASA k této příležitosti vydala svůj vlastní soundtrack zvuků natočených ve vesmíru. I když se zdá že je ve vesmíru až děsivé ticho, svou strašidelnou atmosféru to má. Kompletní seznam skladeb, které NASA vydala je volně dostupný na Soundcloudu.

Tento playlist se skládá primárně ze zvuků pocházejících hned z několika zdrojů, které ale musely být posunuty tak, aby byly ve slyšitelném dosahu lidského spektra. Na počátku tak můžeme slyšet různém tajemné tóny z rentengenových studií galaktického centra, zvuk supermasivní černé díry nebo zvuk startujícího raketoplánu. Nezapomnělo se ani na slavnou nahrávku Neila Armstronga z 21. července 1969: „Je to malý krok pro člověka, ale velký skok pro lidstvo,“ která byla pronesena poté co první člověk vstoupil na povrch Měsíce.

Nechybí zde ani záznamy z mise NASA Juno, kdy zvuky znějí podobně jako warblingový efekt mixovaný s Doctor Who doplněný o záchvaty statické elektřiny. Na konci playlistu se pak setkáme především se zvuky plazmových vlny od měsíců Jupitera.

Zdroj: ExtremeTech.com

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV
Follow Me