Waze přišel s plánováním tras, které Mapy.cz mají již léta.

Uživatelé aplikace Waze se konečně dočkali plánování tras, které je u našich Mapy.cz již dlouhá léta. Sdílení mapy u Wazu je však poměrně složité a hlavně se jedná o jednorázové odeslání trasy na mobil, na rozdíl do Mapy.cz, které trasu ukládají trvale a umožňují její opakované využití.

Zdroj: Pixabay

Mapová aplikace Waze je čím dál tím populárnější, hlavně proto, že v reálném čase ukazuje aktuální stav dopravy, různá nebezpečí na silnicích, policejní hlídky a mnoho dalšího. To byl i důvod, proč řada uživatelů při svých cestách dávala přednost Wazu před českými Mapy.cz.

Nyní je ohlášeno, že by služba Waze měla obdržet nové funkce. Chce totiž nabídnou uživatelům možnost naplánovat si svoji trasu na webové aplikaci Waze a následně to spárovat se svým mobilním telefonem. V praxi se tak nejedná o příliš velkou novinku, ale spíše vytvořili něco, co naše Mapy.cz mají již několik let.

Waze uvádí, že jeho postup je jednoduchý. Postačí, když se na obou zařízeních, tzn. na mobilu i PC, přihlásíte ke svému profilu a naskenujete QR kód, pomocí něhož se zařízení spárují. Následně pak můžete na počítači pohodlně svou trasu naplánovat a jedním klikem odeslat do mobilního telefonu.

Tato funkcionalita by měla být dostupná jak pro uživatele iOS, tak pro uživatele Androida. Je však nutné podotknout, že daleko jednodušší do praxe jsou Mapy.cz, kde si trasu jednoduše uložíte a můžete si ji zobrazovat libovolně kdekoliv chcete a všude, kde jste přihlášeni ke svému e-mailu. Toto je obzvláště výhodné pro ty, kteří cestují pravidelně stejnou trasu.

Zdroj: theverge.com

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV
Follow Me