Zdroj: Pixabay

Nejen ve světě, ale i u nás v České republice se majitelé oblíbených produktů společnosti Apple dočkají vlastního Apple Storu. Jedná se o historicky první Apple Store, který bude logicky umístěn v Praze. Vyplývá to z oficiálních stránek Applu, kde nabízejí pracovní pozici „Apple Shop Leadera,“ neboli vedoucího prodeje, s místem výkonu práce právě v Praze. Původně tento nápad vznikl v hlavě premiéra Andreje Babiše, který uvedl, že by společnost Apple mohla vybudovat svou pobočku pro střední a východní Evropu u nás v Praze. Vyplynulo to z jednání s CEO společnosti Apple, Timem Cookem.

Toto důležité jednání se uskutečnilo na začátku minulého roku ve švýcarském Davosu v rámci Světového ekonomického fóra. Po jednání napsal Andrej Babiš na svůj Twitter, že nabídl šéfovi společnosti Apple otevření pobočky Apple Storu v Praze. Po této zprávě však bylo ticho po pěšině.

Na podzim roku 2019 bylo vše stále ještě v jednání a podle odhadů se měl Apple vyjádřit do dvou let. Teď je však již jasno, protože vypsání oficiální pracovní pozice je dostatečný důkaz záměru Applu vybudovat zde svou pobočku. Fakt, že se jedná o kamennou prodejnu a nikoli nějakou virtuální spolupráci lze vyvodit z popisu práce nového zaměstnance, který by měl pracovat na rozvoji a řízení prodejny či předávat jedinečnou zkušenost a znalost zákazníkům v obchodě. Pokud máte o tuto volnou pozici zájem, můžete se přihlásit na  jobs.apple.com

Zdroj: Twitter, Apple.com