IT pro Tebe

SMS v Čechách končí. T-Mobile exkluzivně potvrdil přechod na RCS

Podle vyjádření společnosti T-Mobile exkluzivně pro náš časopis je jasné, že po vzoru Vodafone bude i T-Mobile přecházet či zavádět RCS, který převálcuje SMS a MMS a do budoucna ho i pravděpodobně nahradí. O2 sice oficiální vyjádření neposkytlo, ale očekává se, že na sebe nenechá dlouho čekat.

Zdroj: Pixabay

Nedávno jsme vás informovali o tom, že telekomunikační společnost Vodafone chce z klasických SMS a MMS přejít na nový formát RCS (Rich Communications Services).V praxi pak stačí pouze aktivovat formát RCS ve svém mobilním telefonu a obratem můžete začít chatovat, posílat videa či audio nahrávky podobně jako je tomu ve WhatsAppu či v Messegeru. Důležité však je, že tento formát nefunguje přes mobilní síť, ale přes internet, takže je zapotřebí mít mobilní data či dostupnou WiFi.

Tento formát je i propagován mimo jiné Googlem, který se snaží operátory přimět, ať tento formát také zavedou. U nás jako první přišel s touto novinkou Vodafone. Co se týče dalších operátorů, podařilo se našemu časopisu exkluzivně získat vyjádření zástupce společnosti T-Mobile s tím, že spuštění RCS plánuje T-Mobile na příští rok.

Zdroj: T-Mobile

O2 samozřejmě nezůstane pozadu a nedopřeje konkurenční výhodu a očekává se, že by také mohl začít s RCS buď ještě tento rok, popřípadě na začátku příštího roku, podobně jako T-Mobile. Ještě nedávno však oba operátoři tvrdili, že nic takového neplánují. Jednou z pravděpodobných, ale nepotvrzených, příčin může být společnost Google, která mohla potají přemluvit naše operátory. Druhá verze je, že se zkrátka všichni rozhodli najednou, aby jeden či druhý neměl konkurenční výhodu.

Zdroj: Dotekomanie

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

16 názorů na “SMS v Čechách končí. T-Mobile exkluzivně potvrdil přechod na RCS”

  1. Jana Pintrová

    Bezva a proto se nyní zavádějí e-recepty, se kterými mají staří lidé již tak problémy, ale prosím. ..Jak však donutíte lidi aby si pořizovali chytré telefony a do nich ještě i internet – aby se dalo s nimi komunikovat v RCS? Nebo že by konečně naši odpovědní pracovníci donutili mobilní společnosti k podstatnému snížení tarifů a to nejméně na výši jak je běžná v zahraničí ? Ví se spoustu let o tom, že u nás jsou nejdražší mobilní tarify a nic se s tím nedělá…pardon-zlevní se volání do Afriky!

  2. Dobrý den,

    podle vyjádření zástupce T-Mobile by měl fungovat RCS nějakou dobu paralelně s SMS. Jinými slovy od příštího roku bude možno využívat i RCS s tím, že do budoucna se uvažuje o přechodu na RCS. Podle mého názoru by operátoři mohli setrvat s paralelně spuštěnými SMS i RCS, pokud vznikne určitý nátlak ze strany uživatelů.
    A tato změna se týká mobilních operátorů na území České republiky – Moravy a Slezska nevyjímaje 😀

Diskuze