Snapchat aplikuje prevenci proti koronaviru do praxe

Snapchat se pokusí pomoci lidem aplikovat doporučení Světové zdravotnické organizace pomocí rozšířené reality a jejich mobilního telefonu.

Zdroj: Pixabay

Společnost Snapchat představila nejnovější verzi svých chytrých filtrů, u kterých se snažila společnost Snapchat přizpůsobit aktuálním hygienickým doporučením a omezením. Tyto filtry byly vyvíjeny přímo ve spolupráci se Světovou zdravotnickou organizací a využívají i předností rozšířené reality, aby svým uživatelům předkládaly nejrůznější tipy na bezpečnější život.

Jedna funkce, nazvaná ve volném překladu jako „Můj odstup“ pobízí uživatele, aby si zkusili jak daleko by se v reálu měli držet od ostatních lidí. Uživateli zobrazí na zemi názorný kruh, který reprezentuje bezpečnou hranici doporučovanou dle Světové zdravotnické organizace.

Další z nových možností Snapchatu je série nezbytných a neustálých připomenutí na mytí rukou, vyvarování se přímého dotyku tváře, atd. I tato funkce by měla korespondovat s nejaktuálnějšími doporučeními Světové zdravotnické organizace.

Tyto nové filtry sice nejsou tak působivé, jako předchozí verze, která měnila zem na lávovou řeku či jezero. Jejich přínos však tkví v prevenci proti šíření zákeřné infekce koronaviru a v globální ochraně celé populace.

Zdroj: Engadget.com

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz

NAŠI PARTNEŘI

AUTOR WEBU: WWW.TVORBAWEBU.TOP

DALŠÍ ČASOPISY:

ŽÁDNÝ ŠPEKY

ARCHIV
Follow Me