Chcete se v klidu vyspat i se zapnutým telefonem? – Praktický návod

Snad každý z nás někdy řešil situaci, kdy ho naštval mobilní telefon oznamující nějaké důležité upozornění typu nový Like a zrovna uprostřed noci. Náš návod Vás naučí, jak jednoduše nastavit Váš mobilní telefon tak, aby Vás nechal v klidu vyspat.

Zdroj: Pixabay

Mnoho z nás je tak spjato se svým mobilním telefonem, že ho má u sebe dokonce i když jde spát. Hlavním důvodem je většinou aplikace budík, která se postará o to, abychom nezaspali. Na druhou stranu nás ruší každé nové oznámení, nový e-mail či nový like na Facebooku. Lze sice zvuk vypnout, ale to pak hrozí, že ho ráno zapomeneme zase zapnout a zmeškáme tak nějaký důležitý telefonát.

Na starých „tlačítkových“ mobilních telefonech jsme mohli mobil v klidu vypnout a budík nás přesto vzbudil. Dnešní „chytré telefony“ však mají aplikaci budík jen jako aplikaci, tzn. pro její funkci musí být telefon zapnutý.

Naštěstí většina telefonů s OS Android umožňuje, díky chytrému menu, nastavit plánování režimu „Nerušit.“ Jinými slovy se dá říci, že se dá nastavit časový interval, ve kterém můžeme v klid spát a telefon nás nevzbudí. Nastavení také umožňuje přidat případné výjimky pro aplikace, které jsou pro nás natolik důležité, že nás můžou vzbudit i v noci.

Velice chytrá funkce pak je možnost přidat jen konkrétní telefonní číslo nebo čísla uvedená v kontaktech, na která se daný režim „Nerušit“ nebude vztahovat. Bez problémů se tak dá zajistit, aby se Vám dovolal Váš šéf či rodina. Tato funkcionalita Vám může zajistit klidné spaní a taky trochu klidu.

Přidat na domovskou stránku Seznam.cz
ARCHIV